A kóruséneklés „fővárosává” vált egy napra Tordaszentlászló

A több szólamú kóruséneklés „fővárosává” vált június 29-re Tordaszentlászló, ahol immár 33. alkalommal szervezték meg a hagyományos kórustalálkozót. Az eseményt évről-évre a település névadója, Szent László napjához legközelebb eső hétvégére időzítik. Az idei alkalommal Szenci Molnár Albert református lelkész zsoltárfordító születésének 450. és Kolozsváron bekövetkezett halálának 390. évfordulóját, valamint Bárdos Lajos zeneszerző születésének 125. évfordulóját is ünnepelték, és a 80 éves Berkesi Sándor zeneszerzőt is köszöntötték.
A tordaszentlászlói református templomban idén 13 kórus tartotta meg rövid előadását, köztük a Kováts Ilona és Balázs Ágnes által vezetett Tordaszentlászlói Énekkar, valamint a Fábián Apolka által vezetett Magyarfenesi Gyerekkórus és Magyarfenesi Vegyeskar. A legmesszebbről a sepsiszentgyörgyi Cantus Firmus Vegyeskar, valamint a Gödöllői Városi Vegyeskar érkezett.
Az előadók saját műsoruk mellett közösen énekelték el a szervezők által előzetesen közölt kórusműveket.
A seregszemle a kórusok zászlós felvonulásával és a vendéglátók által szervezett szeretetvendégséggel zárult.

Ultima modificare: 03.08.24 – 13:56 de către UAT Săvădisla

Previous PUD kezdeményezési hirdetés