Anunt plata virament bancar a taxelor si impozitelor

1973

În atenția locuitorilor comunei Săvădisla și a operatorilor economici de pe raza comunei,
Având în vedere faptul ca pe perioada starii de urgenta este limitat contactul intre persoane precum si deplasarea,
Comuna Savadisla va pune la dispozitie atat pentru persoanele fizice cat si pentru persoanele juridice conturile pentru plata taxelor si impozitelor locale, plata putandu-se face prin virament bancar.
In vederea aflarii sumei de plata, va rugam sa ne contactati pe adresa de e-mail: primsav_cont@yahoo.com in care sa solicitati informatii cu privire situatia dumneavoastra, comunicandu-ne adresa imobilului și persoana pentru care se doreste a se plati taxele.
În conformitate cu comunicatul Ministerului Finantelor Publice din data de 13.03.2020:
” Pentru a veni în sprijinul contribuabililor, în contextul riscului de răspândire a epidemiei cu COVID-19, se prorogă primul termen de plată a impozitului pe clădiri, a impozitului pe teren, respectiv a impozitului pe mijloacele de transport, aferente acestui an de la 31 martie 2020 la 30 iunie 2020.
De asemenea, pentru anul 2020, contribuabilii care achită integral, până la 30 iunie 2020, impozitul pe clădiri, impozitul pe teren, respectiv impozitul pe mijloacele de transport beneficiază de bonificația stabilită de Consiliul Local.
Aceste modificări urmează să fie reglementate prin ordonanță de urgență în prima ședință de guvern.”
Datele comunei:
COMUNA SAVADISLA
CUI :4889497
TREZORERIA MUNICIPIULUI CLUJ-NAPOCA
Cont persoane fizice : RO74TREZ2162107020101XXX
Cont persoane juridice: RO43TREZ2162116020202XXX
LA MOMENTUL EFECTUARII VIRMANETULUI BANCAR, VA RUGAM SA PRECIZATI ADRESA IMOBILULUI PENTRU CARE SE PLATESTE TAXA PRECUM SI NUMELE PERSOANEI PENTRU CARE SE PLATESTE.
La momentul ulterior ridicarii masurii starii de urgență și a interdicțiilor de circulație, vă comunicăm faptul că la sediul Primăriei va fi posibilă și plata cu cardul bancar a taxelor și impozitelor.